Sony PlayStation Virtual Reality Headset VR2 CFI-ZVR1 with Controllers For PS5
FREE TRACKED SHIPPING
$399.00
In Stock
Sony PlayStation Virtual Reality Headset VR2 CFI-ZVR1 with Controllers For PS5
Discover heightened sensory and emotional experiences through revolutionary PlayStation VR2 Sense technology with intuitive controls and 4K HDR visuals in the next generation of genre-defining games.
Key Features:
- Cutting-edge performance
- 4K HDR visuals
- 110º field of view
- Advanced graphical rendering
- Single cable setup
- Eye tracking
- New generation of genre-defining VR games
- Highly intuitive controls- Haptic Feedback, Adaptive Triggers and Finger Touch Detection
FOR PLAYSTATION 5 CONSOLES ONLY.
ITEM IS IN PRE-OWNED CONDITION, REFER TO PHOTOS FOR THE EXACT CONDITION AND INCLUSIONS.
(193414)
| SKU | 193414 |
| Barcode # | 711719453796 |
| Brand | Sony |
| Shipping Weight | 0.5900kg |
| Shipping Width | 0.300m |
| Shipping Height | 0.140m |
| Shipping Length | 0.430m |
| Shipping Cubic | 0.018060000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Cashaway.com.au (One Cheaky Company Pty Ltd) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.