Gran Turismo 7 The Real Driving Simulator PS5 PlayStation 5 Game
FREE TRACKED SHIPPING
Gran Turismo 7 The Real Driving Simulator PS5 PlayStation 5 Game
Get behind the wheel and experience the most realistic racing simulation yet with Gran Turismo 7 for PlayStation 5. Featuring stunning graphics, lifelike physics, and a massive lineup of cars and tracks, this game is perfect for both newcomers and seasoned racing enthusiasts. Dive into a variety of single-player and multiplayer modes, customize your vehicles, and race under dynamic weather conditions for the ultimate driving adventure.
Key Features:
- Impressive Car Selection: Featuring over 420 cars at Brand Central and the Used Car Dealership available from day one, Gran Turismo 7 recreates the design and feel of classic motors and bleeding-edge supercars alike in exceptional detail.
- Feel The Difference: Each car in Gran Turismo 7 handles differently and provides a unique driving experience as you compete in over 90 track routes with dynamic weather conditions, including classic courses from throughout GT history.
- Multiple Modes Available: Whether you’re a competitive or casual racer, collector, tuner, livery designer, or photographer – you can easily pick from Gran Turismo 7’s staggering collection of game modes, including fan-favourites like GT Campaign, Arcade and Driving School.
- In-Depth Gameplay: With the reintroduction of the legendary GT Simulation Mode, Gran Turismo 7 lets you buy, tune, and race your way through a rewarding solo campaign as you unlock new cars and challenges. You can also go head-to-head with others, hone your skills, and compete in the GT Sport Mode.
ITEM IS IN PRE-OWNED CONDITION, REFER TO PHOTOS FOR THE EXACT CONDITION AND INCLUSIONS.
(194073)
| SKU | 194073 |
| Barcode # | 711719765295 |
| Brand | Sony Interactive Entertainment |
| Shipping Weight | 0.1500kg |
| Shipping Width | 0.140m |
| Shipping Height | 0.020m |
| Shipping Length | 0.170m |
| Shipping Cubic | 0.000476000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Cashaway.com.au (One Cheaky Company Pty Ltd) users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.